Blogy o kvalitných doplnkoch výživy, vitamínoch, imunite a zdraví.

Pracujete z domu? Starajte sa o svoje trávenie.


Zostávame doma, pracujeme z domu a nie sme dostatočne fyzicky aktívni. Prirátajme k tomu stres zo súčasnej situácie, nezdravé stravovanie a tráviace ťažkosti na seba nenechajú dlho čakať.

čítať ďalej

Doplnky výživy a ich podpora pre náš organizmus


Doplnky výživy patria medzi potraviny, ktoré doplňujú bežnú stravu s cieľom pozitívne ovplyvniť náš zdravotný stav. Predstavujú koncentrovaný zdroj vitamínov a minerálov. Treba si však uvedomiť, že výživové doplnky nie sú určené k liečbe konkrétnych ochorení.

čítať ďalej

Keď pocítime oslabenie organizmu, tak ho posilnime.


So zimnými mesiacmi sa už tradične spája chrípka, kašeľ alebo nádcha. Poznáte pocit, keď sa nám telo snaží povedať, že je na konci so silami a potrebuje prestávku? Len málokto z nás si ale môže dovoliť zaľahnúť na týždeň do postele. Keď na nás útočí chrípka či prechladnutie, hľadáme zázračný liek, ktorý by nás raz dva postavil na nohy. Existuje však taký?

čítať ďalej

Musíte užívať antibiotiká? Užívajte k nim aj probiotiká.


Baktérie majú zlú povesť, často ich spájame s chorobami a myšlienka dávať do tela niekoľko miliárd baktérií denne sa môže zdať doslova ťažko stráviteľná. Avšak poznáme aj „dobré“ alebo „užitočné“ baktérie - probiotiká. Tieto svojou prítomnosťou v organizme potláčajú rast patogénov a bránia množeniu škodlivých mikroorganizmov v tráviacom trakte.

čítať ďalej

MAGNEZIUM - vitamín „dnešnej“ doby.


Ak trpíte častými bolesťami hlavy, únavou, svalovými kŕčmi, častými zmenami nálady či búšením srdca, príčina môže byť práve v nedostatočnom príjme horčíka. Odhaduje sa, že asi 80% z nás ho nemá v tele dostatok.

čítať ďalej

Vitamíny ABC


Aké vitamíny poznáme? Na čo slúžia a prečo ich potrebujeme?

čítať ďalej

Zlepšite svoju imunitu pomocou zdravého stravovania


Chronický stres, krátky spánok a nezdravé stravovanie zohrávajú úlohu pri zníženej obranyschopnosti organizmu. Samozrejme, všetci vieme, že by sme mali dbať o svoje zdravie a zdravo sa stravovať. Vitamíny, minerály a pestrá zdravá strava majú veľký význam pre každého z nás.

čítať ďalej

Snažíte sa o bábätko? Overte si ČO najskôr, či sa vám to podarilo.


Zázračná palička – tehotenský test.

čítať ďalej

Prečo potrebujú bábätká vitamín D?


Pediatri plošne predpisujú vitamín D bábätkám už od druhého týždňa po narodení. Prečo je však také dôležité príjem vitamínu D u detí nezanedbať?

čítať ďalej

Deti a bezpečné podávanie liekov


Čo by ste mali vedieť o bezpečnom užívaní liekov u detí? Viete deťom poskytnúť primeranú prvú pomoc? Je očkovanie detí bezpečné?

čítať ďalej

Kašeľ u detí. Rozpoznajte ho správne.


Kašeľ u malých detí je jedným z najčastejších dôvodov návštevy pediatra. Ide o fyziologický obranný reflex slúžiaci k očisteniu dýchacích ciest od hlienov, cudzích telies a škodlivín z vonkajšieho prostredia. V prípade bežne prebiehajúceho kašľa sa netreba znepokojovať alebo ho tlmiť. Problém nastáva v prípade, keď intenzita kašľa alebo dĺžka jeho trvania nezodpovedá bežnému ochoreniu alebo jeho príčina nie je jasná.

čítať ďalej

Vyčarujme spolu deťom v nemocniciach úsmev na perách


Smiech – to je jednoduchý recept, ako zvládnuť ťažké chvíle. Preto sme sa rozhodli, že budeme spoločne šíriť radosť a úsmev so zdravotnými klaunmi zo združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors v nemocniciach a rozveselíme malých pacientov.

čítať ďalej


LIVSANE - produkty pre zdravie, imunitu, matku a dieťa, tehotenské testy a ďalšie

7.99€ Livsane -  LIVSANE Melatonín 1 mg sprej, s vitamínom B6, príchuť mäty 1x25 ml

LIVSANE Melatonín 1 mg sprej, s vitamínom B6, príchuť mäty 1x25 ml


Výživový doplnok v spreji. Obsahuje melatonín a vitamín B6, s príchuťou mäty a obsahom sladidla. Melatonín prispieva k skráteniu času potrebného na zaspávanie. Priaznivý účinok sa dosiahne pri konzumácii 1 mg melatonínu tesne pred spaním. Vitamín B6 prispieva k zachovaniu správnej funkcie nervového systému. EÚ register zdravotných tvrdení publikovaný na stránke Európskej komisie Výživové a zdravotné tvrdenia sa v zmysle aktuálne platnej legislatívy nesmú uvádzať na potravinách na osobitné lekárske účely. Použitie Výdaj lieku (prípadne iného produktu) nie je viazaný na predpis. Prípravok je určený na cmúľanie, vstrekuje sa pod jazyk, umiestňuje sa na vnútornú stranu líca, alebo sa nechá iba voľne rozplynúť pod jazykom. O presnom použití je vhodné sa poradiť so svojím lekárom alebo lekárnikom. Nádobu, v ktorej sa prípravok uchováva, treba pred použitím potriasť. Prípravok sa užije alebo aplikuje neskoro večer, alebo tesne pred spaním. Prípravok sa nesmie užívať alebo používať počas celej dĺžky tehotenstva. Prípravok sa nesmie užívať v období dojčenia (v prípade nutnosti užitia nedojčiť).Podávanie deťom a mladistvým mladším ako 18 rokov je kontraindikované. Užije sa 1 vstrek tesne pred spaním. Pred každým použitím sa riadne pretrepe. Prvé použitie: Aby tekutina začala prúdiť, pumpička sa 3-krát stlačí. Vstrekne sa priamo do úst, ideálne pod jazyk alebo na vnútornú stranu líca. Po každom použití sa rozprašovacia hlavica vyčistí. Upozornenie: Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nadmerná konzumácia môže vyvolať laxatívne účinky. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého spôsobu života. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu a pri teplote do 25 °C.

3.99€ Livsane - LIV CHRANICE SLUCHU CLASSIC 8KS

LIVSANE LIV CHRANICE SLUCHU CLASSIC 8KS


Chrániče sluchu pre pokojný spánok. Výdaj lieku (prípadne iného produktu) nie je viazaný na predpis. Chránič sa stlačí čistými prstami a zavedie sa do zvukovodu. Pri zavádzaní sa jemne povytiahne jednou rukou ucho hore, druhou rukou sa zavedie chránič do zvukovodu,pričom sa krátko pridrží v uchu prstom, kým nezaujme príjemnú polohu.

9.99€ Livsane - LIVSANE Arthro Complex 10 tbl 1x60 ks

LIVSANE Arthro Complex 10 tbl 1x60 ks


Výživový doplnok s vitamínom C, glukozamínom, chondroitínom, MSM, bylinnými výťažkami a minerálnymi látkami. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu, ktorý je potrebný pre optimálnu funkciu chrupaviek. Vitamín C, zinok a mangán prispievajú k udržaniu zdravých kostí. Meď prispieva k udržaniu zdravých spojivových tkanív. Mangán prispieva k normálnej tvorbe spojivového tkaniva.

3.39€ Livsane - LIVSANE Bylinné pastilky šalvia bez cukru,s vitamínom C, 1x75 g

LIVSANE Bylinné pastilky šalvia bez cukru,s vitamínom C, 1x75 g


Bylinné pastilky bez cukru so šalviovou príchuťou. Odporúčaná dávka 4 pastilky denne. Nie je vhodné pre deti do 3 rokov.

3.99€ Livsane - LIVSANE Detské náplasti v plechovej krabičke prúžky (2 motívy) 19x72 mm, 1x20 ks

LIVSANE Detské náplasti v plechovej krabičke prúžky (2 motívy) 19x72 mm, 1x20 ks


Detské náplasti na prekrytie drobných poranení. Odpudzujú vodu a nečistoty. Neobsahujú latex. Hypoalergénne. Priedušné.

7.79€ Livsane - LIVSANE Diclofenac pxgpharma 10mg/g gél 1x100g

LIVSANE Diclofenac pxgpharma 10mg/g gél 1x100g


Diclofenac pxgpharma 10mg/g gél je určený na úľavu od bolesti a zmiernenie zápalu a opuchu pri úraze šliach, väzov, kĺbov a svalov spôsobených napr. vytknutím, natiahnutím a pomliaždením. Nanášajte gél lokálne na kožu postihnutého miesta 3 až 4-krát denne a jemne vtierajte. Potrebné množstvo zodpovedá podľa rozsahu postihnutého miesta veľkosti čerešne až vlašského orecha.

7.29€ Livsane - LIVSANE DIGITÁLNY tehotenský test 1x1 ks

LIVSANE DIGITÁLNY tehotenský test 1x1 ks


Zdravotnícka pomôcka, digitálny tehotenský test. Je rýchly a jednoduchý tehotenský test, ktorý sa používa na kvalitatívne stanovenie hCG v ľudskom moči. Jednoduché použitie. Je určený na samotestovanie v podmienkach in vitro. Presnosť viac ako 99 %. Použitie Postupuje sa podľa návodu na použitie v balení výrobku. Tehotenský test je určený na samotestovanie. Jednoducho sa ponorí absorpčná špička testu do moču na 5 sekúnd. Výsledok testu sa zobrazí na displeji po 3 minútach (yes, no).

6.69€ Livsane - LIVSANE Magnézium Direct 400 mg prášok vo vrecúškach, grapefruitová príchuť, 1x30 ks

LIVSANE Magnézium Direct 400 mg prášok vo vrecúškach, grapefruitová príchuť, 1x30 ks


Výživový doplnok s horčíkom a vitamínom B6. So sladidlami. Vo forme prášku s grapefruitovou príchuťou balený vo vreckách. Horčík prispieva k správnemu fungovaniu svalov a k udržaniu zdravých kostí. ???????Horčík a vitamín B6 k prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie.

8.99€ Livsane - LIVSANE Melatonín 1 mg tbl 1x90 ks

LIVSANE Melatonín 1 mg tbl 1x90 ks


Výživový doplnok so sladidlom. Obsahuje melatonin (v 1mini tablete 1 mg) a L-leucín. Neobsahuje lepok a laktózu. Vhodné pre vegetariánov a vegánov. Melatonín prispieva k skráteniu času potrebného na zaspávanie. Priaznivý účinok sa dosiahne pri užití 1 mg melatonínu tesne pred spaním. Melatonín prispieva k zmierneniu subjektívnych pocitov únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma (jet lag). Priaznivý účinok sa dosiahne pri minimálnom príjme 0,5 mg, ktorý sa má užiť tesne pred spaním v prvý deň cesty a niekoľko nasledujúcich dní po príchode do cieľa. Použitie Výdaj lieku (prípadne iného produktu) nie je viazaný na predpis. Prípravok je potrebné zapiť (v prípade, ak to lekárnik povolí, je možné prípravok rozpustiť vo vode).Prípravok sa užije alebo aplikuje neskoro večer, alebo tesne pred spaním. Prípravok sa nesmie užívať alebo používať počas celej dĺžky tehotenstva. Prípravok sa nesmie užívať v období dojčenia (v prípade nutnosti užitia nedojčiť).Podávanie deťom a mladistvým mladším ako 18 rokov je kontraindikované. Užíva sa 1 tableta denne 1 hodinu pred spaním. Upozornenie: Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nadmerná konzumácia môže vyvolať laxatívne účinky. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého spôsobu života. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu a pri teplote do 25 °C

9.79€ Livsane - LIVSANE Ovulačný test 1x5 ks

LIVSANE Ovulačný test 1x5 ks


Ovulačný test slúži na stanovenie plodných dní (obdobie ovulácie). Praktické, hygienické, jednoduché použitie bez potreby nádobky. Výsledok za 3 minúty. Citlivosť testu je 25 IU/L. Balenie obsahuje 5 kusov ovulačných testov.

6.99€ Livsane - LIVSANE Panthenolový krém 1x100 ml

LIVSANE Panthenolový krém 1x100 ml


Panthenlový krém. Pre starostlivosť o suchú a popraskanú pokožku a o pokožku podráždenú vplyvom trenia alebo slnečného žiarenia. Výživný krém hydratuje pokožku, udržiava jej pružnosť, pokožku upokojuje a zvlhčuje. Dermatologicky testované.

3.39€ Livsane - LIVSANE Panthenolový krém 1x30 ml

LIVSANE Panthenolový krém 1x30 ml


Panthenlový krém. Pre starostlivosť o suchú a popraskanú pokožku a o pokožku podráždenú vplyvom trenia alebo slnečného žiarenia. Výživný krém hydratuje pokožku, udržiava jej pružnosť, pokožku upokojuje a zvlhčuje. Dermatologicky testované.

3.99€ Livsane - LIVSANE Pastilky proti bolesti hrdla s príchuťou čerešne a vitamínom C 1x24 ks

LIVSANE Pastilky proti bolesti hrdla s príchuťou čerešne a vitamínom C 1x24 ks


Pastilky pri bolesti hrdla s príchuťou čerešne. Obsahujú extrakt z islandského lišajníka, extrakt zo slezu a vitamín C. Bez pridaného cukru. Vhodné pri bolesti hrdla, kašľa a chrapotu (napr. pri prechladnutí), ako aj na podporu prirodzeného zvlhčovania sliznice ústnej dutiny a hltana. Sú určené pre dospelých a deti od 6 rokov. Pastilka sa nechá voľne rozpustiť v ústnej dutine. Upozornenie: Vhodné pre deti od 6 rokov a dospelých. Uchovávajte mimo dosahu detí.

5.99€ Livsane - LIVSANE Psyllium rozpustná vláknina 1x200

LIVSANE Psyllium rozpustná vláknina 1x200


Výživový doplnok, Psyllium je bohaté na rozpustnú vlákninu (85 gramov na 100 gramov). Má veľmi vysokú schopnosť napučiavať. V čreve nasiakne vodou a získa tak gélovú konzistenciu. Vzniknutý gél sa nevstrebáva do tela, ale vylučuje sa črevom von. Psyllium by sa malo zapíjať väčším množstvom tekutiny. Má neutrálnu chuť. Výdaj lieku (prípadne iného produktu) nie je viazaný na predpis. Prípravok je potrebné zapiť (v prípade, ak to lekárnik povolí, je možné prípravok rozpustiť vo vode).Podávanie deťom mladším ako 6 rokov je kontraindikované. Odporúča sa 2-krát denne rozmiešať jednu čajovú lyžičku prášku ( 2,5 g) v najmenej 200 ml vody alebo džúsu, nechať ho krátko zhustnúť (približne 2 minúty) a ihneď vypiť. Následne je potrebné vypiť ešte 1-2 poháre tekutiny. Upozornenie: Vhodné pre dospelých a deti od 6 rokov. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladujte na suchom mieste mimo dosahu tepelného zdroja.

4.19€ Livsane - LIVSANE Silikónové náplasti ULTRA SENSITIVE na citlivú pokožku, 3 rozmery, 1x12 ks

LIVSANE Silikónové náplasti ULTRA SENSITIVE na citlivú pokožku, 3 rozmery, 1x12 ks


Náplasti na citlivú pokožku. Silikónové gélové lepidlo. Balené jednotlivo. 3 veľkosti: 2x6 cm; 2x7 cm; 2,4x7 cm. Špeciálne náplasti pre mimoriadne citlivú pokožku. Ideálne pre staršie osoby a deti, alebo na opakované použitie na podráždených častiach pokožky. Bezbolestné odstránenie bez zanechania stôp po lepidle. Vysoko absorbčné vďaka hrubšej gáze. Priedušné. Hypoalergénne. Dermatologicky testované.

6.49€ Livsane - LIVSANE Ušný sprej Natural s olivovým olejom 1x20 ml

LIVSANE Ušný sprej Natural s olivovým olejom 1x20 ml


Zdravotnícka pomôcka, ušný sprej s olivovým olejom farmaceutickej kvality. Vhodný pre dospelých (vrátane tehotných a dojčiacich žien), aj deti. Jemne zmäkčuje a odstraňuje ušný maz. Pomáha predchádzať usádzaniu ušného mazu (ak sa sprej používa raz týždenne). Použitie Výdaj lieku (prípadne iného produktu) nie je viazaný na predpis. Pred použitím si pozorne prečítajte návod na použitie. 1. Pred použitím skontrolujte, či fľaštička alebo rozprašovač nie sú poškodené. 2. Pred prvým použitím fľaštičku dôkladne pretrepte, potom stlačte rozprašovač 3 až 4-krát nadoraz, čím sa z rozprašovača uvoľní prvá dávka roztoku. Tým je sprej pripravený na prvé použitie. 3. Nakloňte hlavu nabok, postihnutým uchom smerom nahor. 4. Fľaštičku držte vo zvislej polohe, rozprašovač vložte do otvoru vonkajšieho zvukovodu a 1- až 2-krát stlačte. 5. Jemne premasírujte okolie ucha. 6. Ak potrebujete zabrániť úniku tekutiny z ucha, môžete ho zľahka zapchať vatou. 7. Pre odstránenie oleja nakloňte hlavu tak, aby ucho smerovalo nadol a nechajte olej vytiecť. Ušnicu jemne očistite od zvyškov oleja. 8. Po použití rozprašovač jemne utrite čistým vatovým tampónom. 9. V prípade potreby postup zopakujte aj s druhým uchom. Sprej aplikujte dvakrát denne po dobu najviac 5 dní. Sprej je možné aplikovať preventívne raz za týždeň, aby sa zabránilo hromadeniu ušného mazu Upozornenie: Lekár, zdravotná sestra alebo špecialista môžu upraviť postup na používanie spreja v závislosti od závažnosti problému. Postupujte podľa ich pokynov, aby došlo k dôkladnému odstráneniu ušného mazu. Pred použitím ušného spreja u detí mladších ako 12 rokov by mal prítomnosť ušného mazu diagnostikovať lekár.

5.99€ Livsane - LIVSANE Vitamín D3, 2000 IU sprej s príchuťou jablka 1x10 ml

LIVSANE Vitamín D3, 2000 IU sprej s príchuťou jablka 1x10 ml


Výživový doplnok, vitamín D3 v spreji 2000 IU. Obsah balenie je 10 ml (100 vstrekov). Vitamín D prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. Vitamín D prispieva k udržaniu normálneho stavu a funkcie kostí, svalov a zubov. Zloženie: Olivový olej, vitamín D, aróma, antioxidant: alfa-tokoferol. Vhodný pre vegetariánov a neobsahuje lepok ani laktózu.

6.49€ Livsane - LIVSANE Zinkový krém 1x100 ml

LIVSANE Zinkový krém 1x100 ml


Zinkový krém. Upokojujúci ochranný krém s oxidom zinočnatým. Pre starostlivosť o detskú pokožku pri každom prebaľovaní. Upokojuje pokožku, zanecháva na jej povrchu ochrannú bariéru, pokožku chráni pred nadmernou vlhkosťou, pokožku zjemňuje a dobre sa vstrebáva.

2.99€ Livsane - LIVSANE Zinkový krém 1x30 ml

LIVSANE Zinkový krém 1x30 ml


Zinkový krém. Upokojujúci ochranný krém s oxidom zinočnatým. Pre starostlivosť o detskú pokožku pri každom prebaľovaní. Upokojuje pokožku, zanecháva na jej povrchu ochrannú bariéru, pokožku chráni pred nadmernou vlhkosťou, pokožku zjemňuje a dobre sa vstrebáva.

8.49€ Livsane - SKINEFFECT Výživné telové mlieko 200 ml

LIVSANE SKINEFFECT Výživné telové mlieko 200 ml


Telové mlieko. Vyživuje suchú a namáhanú pokožku. Špeciálne zloženie s obsahom olivového oleja poskytuje intenzívnu 24-hodinovú hydratáciu. Rýchlo sa vstrebáva, nezanecháva mastný pocit na pokožke. Dermatologicky testované.

Produkty LIVSANE

Produkty LIVSANE

Vyhľadaj lekáreň

Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň