Doplnky výživy a ich podpora pre náš organizmus

 

Doplnky výživy patria medzi potraviny, ktoré doplňujú bežnú stravu s cieľom pozitívne ovplyvniť náš zdravotný stav. Predstavujú koncentrovaný zdroj vitamínov a minerálov. Treba si však uvedomiť, že výživové doplnky nie sú určené k liečbe konkrétnych ochorení. 

Prirodzená a rozmanitá strava by mala za normálnych okolností poskytovať všetky nevyhnutné živiny pre normálny vývoj a správne fungovanie organizmu. Po výživovom doplnku siahneme, keď potrebujeme podporiť naše zdravie, a to hlavne z niekoľkých príčin:

  • Naša strava nie je dostatočne pestrá a vyvážená
  • Spôsob pestovania, dozrievania, ošetrovania, transportu a finálnej úpravy mení zloženie a kvalitu potravín, ktorá nie je vždy ideálna 
  • Úlohu hrá aj naša časová vyťaženosť nestíhame pripravovať a jesť kvalitné jedlo

Nezdravý životný štýl spojený s nedostatkom pohybu, nadbytkom stresu a nepriaznivým životným prostredím predstavuje pre naše telo záťaž a môže byť dôvodom pre doplnenie vitamínov a minerálov. 

Je teda vhodné pravidelné užívanie doplnkov výživy?

Určite áno. Prevencia je dôležitá aj pre zdravého človeka. Užívanie konkrétnych doplnkov závisí od stavu a momentálnych potrieb organizmu. Počas letného obdobia, keď máme dostatok čerstvej zeleniny a ovocia, sa až tak strážiť nemusíme. Naopak na jeseň a v zime, v období chrípok a prechladnutí, nám môže pomôcť väčší prísun vitamínu C. Ak trpíte nechutenstvom, únavou, bolesťami hlavy, alebo podráždenosťou, vyskúšajte doplniť do vášho tela magnézium. Zdravie vašich kostí podporíte užívaním vápnika a vitamínu D. Mnohé štúdie ukazujú, že kyselina listová znižuje vrodené chyby, a preto sa odporúča užívať pred otehotnením alebo aj v tehotenstve prvé dva či tri mesiace. Vitamíny skupiny B vám dodajú potrebnú energiu a pomôžu pri neurologických funkciách. 

Aj tu platí všetkého s mierou. Pred užívaním sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom a pozorne čítajte všetky informácie od výrobcu. Nebojte sa opýtať na čokoľvek, čo vás ohľadom užívania doplnku zaujíma.

LIVSANE - produkty pre zdravie, imunitu, matku a dieťa, tehotenské testy a ďalšie


Blogy, ktoré by vás mohli zaujímať

Produkty LIVSANE

Produkty LIVSANE

Vyhľadaj lekáreň

Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň