Musíte užívať antibiotiká? Užívajte k nim aj probiotiká.

 

Pri užívaní antibiotík sú veľmi časté problémy s trávením. Riešením nielen pre Vás sú probiotiká...

Baktérie majú zlú povesť, často ich spájame s chorobami a myšlienka dávať do tela niekoľko miliárd baktérií denne sa môže zdať doslova ťažko stráviteľná. Avšak poznáme aj „dobré“ alebo „užitočné“ baktérie  - probiotiká. Tieto svojou prítomnosťou v organizme potláčajú rast patogénov  a bránia množeniu škodlivých mikroorganizmov v tráviacom trakte. 

Probiotiká sú živé baktérie a kvasinky prirodzene sa vyskytujúce v tele. Jednotlivé probiotické baktérie ovplyvňujú rôzne ochorenia a podieľajú sa aj na vstrebávaní dôležitých vitamínov a minerálov. Najznámejšie druhy sú Lactobacillus alebo Bifidobacterium. Vo väčšine výživových doplnkov s obsahom probiotík nájdeme zastúpených hneď niekoľko druhov probiotických baktérií.  

Okrem nich probiotiká nájdeme v najmä v nepasterizovaných mliečnych výrobkoch. Pasterizáciou sa probiotické mikroorganizmy usmrtia a do mliečnych výrobkov sa pridávajú umelo. Pri vyváženej a zdravej strave by sme mali prijať dostatok prirodzených probiotík pre zabezpečenie zdravej mikroflóry.

Ideálny stav je, keď má človek  zdravú črevnú mikroflóru po celý život. Každý z nás ale prežil situácie, kedy je telo vystavené chorobe či infekcii, prílišnému stresu, hnačke alebo zápche, antibiotickej liečbe či dlhodobému užívaniu liekov. Práve vtedy je potrebné zvýšiť príjem probiotík vo forme doplnku výživy, keďže doplnky výživy majú zabezpečenú prítomnosť bezpečných a účinných probiotických kmeňov v garantovanom množstve a sú vhodné aj v prípade neznášanlivosti mliečnych produktov. 

A pre koho sú probiotiká určené? Zdravý prínos probiotík nie je ohraničený vekom. Od bábätiek po seniorov je užívanie vhodné v rámci prevencie a najmä pri akútnych zdravotných problémoch. Zaradenie probiotík do denného režimu môže prispieť k rovnováhe trávenia a celkovej pohode.

LIVSANE - produkty pre zdravie, imunitu, matku a dieťa, tehotenské testy a ďalšie


Blogy, ktoré by vás mohli zaujímať

Produkty LIVSANE

Produkty LIVSANE

Vyhľadaj lekáreň

Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň