Keď pocítime oslabenie organizmu, tak ho posilnime.

 

Zdravie a sila ukrytá vo vrecúšku

So zimnými mesiacmi sa už tradične spája chrípka, kašeľ alebo nádcha. Poznáte pocit, keď sa nám telo snaží povedať, že je na konci so silami a potrebuje prestávku? Len málokto z nás si ale môže dovoliť zaľahnúť na týždeň do postele. Keď na nás útočí chrípka či prechladnutie, hľadáme zázračný liek, ktorý by nás raz dva postavil na nohy. Existuje však taký?

Na to, aby sme sa opäť dostali do formy, potrebujeme naštartovať imunitný systém. Do svojej stravy by sme mali zahrnúť veľa vitamínov a minerálov, najmä antioxidanty. Najznámejším antioxidantom je vitamín C. Ovocie a zelenina sú prírodným zdrojom vitamínu C, ale jeho obsah nemusí byť v strave dostatočný. 

Pomoc prichádza aj vo forme horúcich nápojov. Vďaka svojej jednoduchej príprave a príjemnej chuti sa stali prvou voľbou ľudí bojujúcich s príznakmi chrípky a prechladnutia.  Ich obsah je bohatý aj na ďalšie antioxidačné látky ako minerály zinok a selén. Mnohí po nich siahame v rámci prevencie. Na jeseň a v zime je to skvelý spôsob ako imunizovať telo, ale aj v teplých mesiacoch môže byť nápoj s obsahom vitamínu C chutnou a osviežujúcou alternatívou k nezdravým kolovým nápojom. 

Nezabudnite, aj keď názov horúceho nápoja láka k použitiu horúcej až vriacej vody, nerobte to. Tieto nápoje by sa mali zalievať 50 až 60 stupňovou vodou. Pri vyšších teplotách totiž obsiahnutý vitamín C stráca účinok.

Ako chrániť svoj organizmus pred najbežnejším zimnými chorobami?

Otužujte

Začnite postupne od teplej vody cez vlažnú až sprchu ukončite studenou vodou. Dôležitá je aj pravidelnosť, preto otužovanie nevynechávajte. 

Cvičenie a pohyb sa oplatí

Pohyb zvyšuje odolnosť tela voči chorobám a pravidelné cvičenie má priaznivý  účinok na imunitný systém.

Viac spánku, menej stresu

Ťažko sa to plní, no telo sa vám poďakuje a ľahšie zdolá boj s číhajúcimi vírusmi.

Vyvarujte sa alkoholu a rafinovanému cukru

Tieto ovplyvňujú imunitný systém znížením absorpcie výživných látok, ako sú vitamíny a zhoršujú tiež aktivitu bielych krviniek, ktoré nedokážu dostatočne ničiť škodlivé baktérie

Umývanie rúk je základ

Po príchode domov by mala vaša cesta viesť rovno k umývadlu. Špinavé ruky priťahujú infekcie ako magnet. 

LIVSANE - produkty pre zdravie, imunitu, matku a dieťa, tehotenské testy a ďalšie


Blogy, ktoré by vás mohli zaujímať

Produkty LIVSANE

Produkty LIVSANE

Vyhľadaj lekáreň

Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň