Zlepšite svoju imunitu pomocou zdravého stravovania

 

Chronický stres, krátky spánok a nezdravé stravovanie zohrávajú úlohu pri zníženej obranyschopnosti organizmu. Samozrejme, všetci vieme, že by sme mali dbať o svoje zdravie a zdravo sa stravovať. Vitamíny, minerály a pestrá zdravá strava majú veľký význam pre každého z nás.  

Imunitný systém zabezpečuje zneškodnenie škodlivých patogénov, akými sú baktérie a vírusy a tiež zabraňuje ich množeniu v tele skôr než podľahneme ochoreniu. Silná imunita je základom odolnosti voči chrípke, nádche a ďalším ochoreniam nielen počas zimy. 

Vedeli ste, že až 60 - 70 % nášho imunitného systému sa ukrýva v črevách?

V našich črevách žijú miliardy baktérii, ktoré  tvoria črevný mikrobióm. Tieto baktérie môžu byť dobré, ale aj zlé.  Črevný mikrobiom je u každého jedinečný, a keď je v rovnováhe , prispieva k silnej obranyschopnosti. 

  • Zdravým stravovaním kŕmite „dobré baktérie“ v črevách, a tak pozitívne ovplyvňujete vaše zdravie  
  • Fermentované potraviny ako je jogurt, kefír, fermentovaná zelenina sú prírodné probiotiká. Ich konzumáciou zvýšime počet zdravých baktérii v mikrobióme. 
  • Ak potrebujete zvýšiť príjem probiotík , napríklad po užívaní antibiotík alebo pre zlepšenie zdravia čriev a tráviaceho traktu, môžete siahnuť po probiotikách vo forme výživového doplnku. 
  • Črevné bunky sa okrem trávenia potravy podieľajú aj na metabolizme, našej nálade a imunite.

 

Doplnenie „dobrých baktérii“ do čriev má prospešný význam aj pre ostatnú liečbu. Lieky sa budú lepšie vstrebávať, telo bude mať viac energie a imunitný systém bude môcť omnoho lepšie reagovať. Preto platí ako sa budete o črevá starať, tak sa aj črevá postarajú o vás. 

LIVSANE - produkty pre zdravie, imunitu, matku a dieťa, tehotenské testy a ďalšie


Blogy, ktoré by vás mohli zaujímať

Produkty LIVSANE

Produkty LIVSANE

Vyhľadaj lekáreň

Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň